Ось, почитайте, наскільки корисна відмова від цукру для шкіри на сайті панібест, там також описані і інші ефективні засоби і методи догляду за шкірою обличчя і тіла.
До чого ще може привести повна відмова від цукру
Чому від солодкого варто відмовитися? Чи можливо повністю виключити цукор з раціону харчування? Які небезпеки можуть підстерігати на цьому шляху? Спробуємо розібратися.
Плюси і мінуси
Складно повірити, що відмова від цукру радикально змінить зовнішній вигляд і спосіб життя. Поміняти таким чином свій раціон значить позбавити організм глюкози і фруктози — продуктів розпаду цукру в травному тракті. Глюкоза — головний носій енергії в організмі, паливо для роботи м'язів і мозку. Крім того, вона допомагає печінці нейтралізувати токсини. Фруктоза допомагає організму відновитися після фізичних навантажень і знижує ризик розвитку карієсу.
Однак і глюкозу і фруктозу ми вживаємо в занадто великих кількостях. Рекомендована щоденна норма цукру — 25-30 грамів, максимально допустима без шкоди для здоров'я — 50-60 грамів, середній українец з'їдає в день 107 грам, а середній американець — 160 грамів. Більшість дієтологів вважає, що це не випадково.
Цукор провокує апетит
Насправді повна відмова від цукру неможлива. Сьогодні його кладуть всюди: в хліб, ковбасу, майонез та інші перероблені продукти. Харчова промисловість забезпечує таким чином постійний попит на свої товари. Вся справа в тому, що гормон лептин, який сигналізує мозку про насичення, при великому вмісті фруктози в крові втрачає свої властивості. Споживачі переїдають, але зберігають почуття голоду і бажання поповнити холодильник.
У підсумку цілі нації страждають від ожиріння і діабету: адже крім лептину цукор викликає також резистентність до інсуліну. Зростає і ризик артеріальної гіпертензії, не порівнянний з аналогічним ризиком при вживанні солі. Ось що ще може чекати любителів солодкого:
• ослаблення імунної системи;
• пошкодження стінок судин;
• атеросклероз;
• зниження мозкової активності;
• вимивання з організму кальцію і вітаміну В1;
• руйнування зубної емалі;
• додаткове навантаження на печінку, нирки, підшлункову залозу;
• передчасне старіння шкіри.
Цукор викликає звикання
Наслідки відмови від цукру — позбавлення від перерахованих вище хвороб і до того ж зникнення хронічної втоми і міцний сон. Між іншим: вчені переконливо встановили, що не існує безпечних замінників цукру, будь вони натуральними або синтетичними.
Можливо найбільш пагубний наслідок поїдання солодощів — це патологічне звикання. Співробітники факультету психології Прінстонського університету кілька років вивчали ознаки цукрової залежності у щурів. Тварини охоче поїдали ласощі і швидко нарощували дозу, а без доступної солодощі демонстрували всі ознаки ломки.
Те ж саме характерно для людей. Поїдання солодощів стимулює вироблення «гормонів задоволення» дофаміну і серотоніну. Причому щоб зберігати приємні відчуття на належному рівні, їх дозу, а значить і кількість з'їденого солодкого, доводиться нарощувати. Для багатьох солодощі стають своєрідним антидепресантом. Перенервував — з'їж тістечко. Хіба це не схоже на те, що інші шукають в алкоголі або наркотиках?
Ломка при відмові від цукру
У ласунів виникає залежність, і недоступність солодкого може призвести до нервових зривів і депресії. Саме тому різка відмова від цукру неминуче супроводжується ломкою. Ось її деякі симптоми:
• злість, пригніченість, дратівливість, тривожність;
• безсоння;
• швидка стомлюваність;
• запаморочення;
• головні болі;
• біль у м'язах;
• коливання апетиту;
• непереборна жага солодкого.
Тому відмова від цукру має бути поступовою. Зазвичай на це потрібно близько 20 днів, перший тиждень буває завжди найскладнішим.
Дуже непросто звикнути до нового смаку кави і чаю. І все ж від білого рафінованого цукру потрібно відмовитися повністю. Спочатку можна замінити його медом або сухофруктами. Також слід щодня випивати велику кількість води. І не варто переживати — без глюкози і фруктози залишитися не вийде. Фрукти, овочі, молочні продукти, яйця і навіть горіхи — все це містить природні цукри.